Гурток «Мистецтво нашого народу»

Дата: 19.06.2020 11:52

Керівник Олексів Валентина Вікторівна

З В І Т

про роботу гуртка «Мистецтво нашого народу»

Педагогічне навантаження керівника гуртка становило:

І та ІІ семестр – 4 години на тиждень

Кількість годин за рік по плану- 136 годин.

Відпрацьовано по факту- 136 годин.

Пільгова категорія :

Берендяєва Дар’я, Дроздюк Руслан , Ілієнко Аліна, Попова Софія (багатодітна сімя),Британ Олександр (батько учасник АТО).

Гурток «Мистецтво нашого народу» почав працювати в Шахівській школі з вересня місяця 2019 року.

Мета програми: створення умов для творчого розвитку дітей засобами декоративно - ужиткового мистецтва.

Основні завдання:

-        виховувати дбайливе ставлення та пошану до надбань народного мистецтва ;

-        створити умови для здобуття учнями знань, вмінь та навичок з техніки декоративно- ужиткового мистецтва;

-        навчити поєднувати різноманітні техніки у процесі виконання виробів;

-        розвинути художній смак ,творчу уяву, фантазію, виробити індивідуальний стиль роботи.

Декоративно - ужиткове мистецтво є джерелом духовного розвитку особистості. Його дія на людину невичерпна за своїми можливостями, багатством та універсальністю, адже воно впливає на психічну діяльність, формує та розвиває ,почуття, моральні та естетичні ідеали, творче мислення та науковий світогляд .Завдяки її символічної ,образної мови ,учні мають можливість глибше пізнати історію рідного краю, свого народу, України.

Робота в гуртку планується так, щоб не дублювати уроків праці, щоб позакласні заняття розширювали і поглиблювали відомості про роботу з папером, тканиною, фетром, фоаміраном ,а також по роботі з іншими матеріалами, удосконалювали навички і уміння, що отримуються дітьми на уроках .

Важливою в гуртковій роботі є співпраця з батьківським колективом, залучення батьків до роботи гуртка, до виховних і виставкових заходів, спрямування спільних зусиль педагога і сім'ї на розвиток естетичних смаків і творчих здібностей  їх дітей.

Діти з радістю йдуть на гурток, із захопленням працюють, своїми відмінними роботами радують вчителя, батьків, бабусь, дідусів. Беруть участь в конкурсах школи і району.

Мають гарні результати. У дітей розвивається естетичний і художній смак, удосконалюються трудові навики і уміння.

23.12.2019.Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Український сувенір» Адеріхіна Кіра «Мати – берегиня», Шапко Майя «Щедра земля» та Шейко Антон «Дівчинка»  - І місце .

15.01 .2020. Обласна виставка-конкурс різдвяних композицій «Віфлеємська зірка»

Номінація «Різдвяний вертеп»: Адерехіна Кіра «Різдвяний вертеп» (витинанка)- ІІ місце

Номінація «Різдвяне дерево» :Антонь Ілона «Красуня-ялинка»-ІІІ місце.

Номінація «Різдвяно-художня творчість» : Антонь Ілона «Природа взимку»-ІІІ місце та Адерехіна Кіра «Природа взимку»-ІІІ місце, Шапко Майя «Оберіг» -І місце.

28.04.2020.Обласна Природоохоронна акція "Проліска"

Номінація «Малюнок» Адеріхіна Кіра «Перший цвіт»- ІІІ місце.

Номінація «Фотографія» Кошелєв Дмитро «Нарциси» -ІІ місце.

20.05 2020.Обласний етап Всеукраїнської природоохоронної акції

«День Землі» Презентація «День захисту Землі» Олексів В.В.-ІІ місце.

Кропітка праця винагороджується появою на світ нових шедеврів. Гуртківці мають можливість виготовляти чудові подарунки та сувеніри для своїх близьких та рідних, що є першим кроком до подальшої самореалізації особистості в соціумі.