#ЦифраДня

Дата: 08.09.2020 09:23

Майже 86 мільйонів гривень сплатили підприємства Донеччини за спеціальне використання води

За вісім місяців 2020 року платники рентної плати за спеціальне використання води Донецької області перерахували до бюджетів всіх рівнів 85,9 млн гривень. Ця сума майже рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами:

- 45%, або 38,6 млн грн – до загального фонду державного бюджету;

- 45%, або 38,7 млн грн – до загального фонду місцевих бюджетів;

- 10%, або 8,6 млн грн – до спеціального фонду державного бюджету.

Саме за рахунок частини збору, що надходить до скарбниць місцевих громад, фінансуються потреби бюджетної сфери місцевих громад та соціальні програми по екологічному оздоровленню річок та водоймищ Донецької області.

Нагадаємо, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є тільки первинні водокористувачі, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Первинні водокористувачі – це ті суб’єкти, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ст. 48 Водного кодексу).

#плата_за_воду, #надходження, #ДПС_Донеччина