Шахівська територіальна громада

Всесвітній День боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2020 19:18

1 грудня відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом!???????????? Його мета - привернути увагу громадськості і нагадати суспільству,що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.
Пацієнти Шахівської амбулаторії сімейної медицини мають змогу пройти БЕЗКОШТОВНЕ експрес-тестування на визначення ВІЛ-інфікування????
????ЩО ТАКЕ ВІЛ?
ВІЛ-інфекція -це хронічне захворювання,що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму та поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями.
????ВІЛ передається:
? через кров - при потраплянні крові чи інших біологічних рідин,що містять кров ( сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін'єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.????????
? статевим шляхом - підчас незахищених статевих стосунків.
? внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю.
?ЯК ДІЗНАТИСЯ ЧИ Є У ВАС ВІРУС?
?? Єдиний спосіб- пройти тестування.
Найпростіша перевірка відбувається за допомогою експрес - тесту. Наявність ВІЛ-інфекції підтверджується на підставі декількох досліджень крові- проходження одного тесту є недостатнім.
?? Тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним, конфіденційним, а за бажанням- анонімним? Ніхто не має права розголошувати Ваш статус третім особам. Людина, яка живе з ВІЛ, ні в якому разі не буде залучена до лікування примусово за результатами тесту.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей,які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.