Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Шахівська ОТГ в трійці лідерів рейтингу фінансової спроможності ОТГ

Дата: 03.08.2017 09:53
Кількість переглядів: 1158

   Фото без опису

Корисний кейс для ОТГ!


Як оцінити спроможність об’єднаної громади? Які критерії оцінки? І чи можна прорейтингувати ОТГ?
Експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіон здійсннили моніторинг фінансової спроможності 366 ОТГ й склали рейтинг.


Спроможність кожної об’єднаної громади залежить від чотирьох ключових критеріїв – її чисельності, питомої ваги базової дотації у структурі доходів, капітальних видатків на 1-го мешканця (без субвенцій із держбюджету), а також – витрат на утримання управлінського апарату. Виявилось, що ОТГ, із чисельністю менше 5 тисяч мешканців мають менший потенціал розвитку, порівняно із більш населеними територіями. Розвиток малого і середнього підприємництва на території певної громади залежить від наявності там кваліфікованих трудових ресурсів, обсягу місцевого ринку споживання, спроможності ОТГ створювати і утримувати інфраструктуру. Безумовно, більш населені громади з огляду на ці чинники є привабливішими для розвитку бізнесу і залучення інвестицій. Вони здатні надавати якісніші послуги і забезпечити кращі стартові умови для соціального та економічного зростання.

Аналізуючи першу шістку найбільш успішних громад, - Слобожанської, Шахівської (Донеччина),Богданівської, Вербківської (Дніпропетровщина), Шишацької (Полтавщина), Ушомирської (Житомирщина), можна запропонувати чотири ключові критерії успішного розвитку. Чисельність громади має сягати щонайменше 5-7 тис мешканців, питома вага базової дотації у структурі доходів не повинна перевищувати 30% обсягів власних надходжень, граничний рівень витрат на управлінський апарат може бути до 20% від власного ресурсу громади (без трансфертів із центрального і обласного бюджетів). Важлива умова – зростання обсягів капітальних видатків із обрахунку на одного мешканця.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано