Шахівська об'єднана територіальна громада

Золотий Спас

Православна церква 19 серпня святкує Яблочний спас.За церковною термінологією це свято називається Преображення господнє.  Яблучний спас є одним із перших свят урожаю. В бібліотеці до свята оформлена книжкова виставка "Золотий спас" Для дітей був організований солодкий стіл: діти коштували яблука з медом нового врожаю. Бібліотекар розповіла присутнім про історію цього свята.

14:12 19.08.2020

15 липня - День українських миротворців

Участь України у міжнародній миротворчій діяльності є важливою складовою зовнішньої політики України. Миротворчі операції за участю наших співвітчизників гідні поваги і похвали, оскільки пов'язані з мужністю, доблестю і честю. Зметою вшанування мужності і збереження пам'яті славетних героїв - миротворців, в Україні 15 липня відзначається День українських миротворців.

11:36 15.07.2020

125 років від дня народження донецького поета П.Г. Безпощадного

П.Г. Безпощадний народився 11 липня 1895 року в с. Всеславль Смоленській губернії. Ще підлітком приїхав на Донбас, який став його другой Батьківщиной. Працював шахтарем. Перші свої вірші опублікував у 1924 році у газеті "Кочегарка". Твори поета здебільшого стосуються Донбасу - його минулого, героїчної праці шахтарів. Автор збірок віршів: "Каменная книга" (1930), "Родина"(1938), "Донецкие просторы"(1961) та ін. Помер поет 28 травня 1968р.

09:59 11.07.2020

28 червня - День Конституції України

28 червня наша країна відзначає День Конституції. Конституція України - це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в наше життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

12:44 25.06.2020

Світ без наркотиків!

Щорічно, 26 червня, починаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом з метою створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками. Наркоманія - одна з найважливіших проблем нашого часу. З нею пов'язують і зростання злочинності, і падіння моралі. Це соціальна трагедія.

12:24 23.06.2020

день скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни в Україні

22 червня 1941 року о 3-й год. 15 хв. німецька артилерія та авіація нанесли несподіваний масовий удар по радянських військах. Цей наступ став початком бойових дій на Східному фронті Другої світової війни. За кілька годин під бомбардування потрапили міста Київ,Одеса, Севастополь, Минск. До 1 грудня 1941 року німецькі війська просунулись вглиб території СРСР на 800-1200 км і захопили Прибалтику, Молдавію, Білорусію, Україну і значну частину Росії.За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5-4 млн українців, у партизанських формуваннях - від 40 до60 тис., у загонах ОУН та УПА - понад 100 тис. Прямі людські втрати України становлять 8-10 млн осіб.

08:51 19.06.2020

День Європи в України

З 2003 року у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента України за №339/2003 від 19 квітня 2003 року.У День Європи мешканці України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

14:55 13.05.2020

І лине на землю Шевченкове слово

9 березня виповнилося 206 років від дня народження великого українського поета Т.Г. Шевченка. В бібліотеці була оформлена виставка-портрет "І лине на землю Шевченкове слово". Також була проведена літературна вікторина "На струнах Кобзаревої душі". присутні на заході читали свої найулюбленіші вірші поета.

14:20 11.03.2020

Міжнародний день рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. До цієї дати в бібліотеці була організована книжкова виставка "Душі живі перлини" та проведен мовознавчий турнір "Дано нам слово для ясної мови"

14:02 25.02.2020