ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ!

Верховна Рада України з прийняттям 21 грудня 2016 року Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» відтермінувала строк приведення установчих документів неприбуткових організацій у відповідність до норм Податкового кодексу України, а саме до 01 липня 2017 року.

Звертаємо увагу, що зазначені вимоги поширюються не тільки на громадські об’єднання, а й на творчі спілки та їх місцеві осередки, професійні спілки та їх об’єднання, організації роботодавців та їх об’єднання.

Нагадуємо, що невиконання вимог щодо приведення установчих документів неприбуткових організацій до вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України та неподання копій таких документів до відповідних органів Державної фіскальної служби України тягне за собою виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Одночасно, згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про громадські об’єднання» статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій, легалізовані на день введення цього Закону в дію мають бути приведені у відповідність із цим Законом.

Відповідно до статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію зазначених змін у строк, визначений законодавством.

З метою уникнення у травні-червні 2017 року черг та незручностей для представників громадських формувань, Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області закликає не зволікати з цим процесом, та забезпечити завчасне внесення змін.

Документи для державної реєстрації подаються у паперовій (особисто заявником або поштовим відправленням) або в електронній формі.

Документи в електронній формі подаються заявником через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи.

У паперовому вигляді документи для державної реєстрації змін щодо громадських формувань

надсилаються:

- поштовим відправленням на адресу Головного територіального управління юстиції у Донецькій області: 84301, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 39/3. У разі подання документів поштовим відправленням справжність підпису заявника на заяві, форма якої затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 №3268/5, повинна бути нотаріально засвідчена;

подаються:

- безпосередньо до державних реєстраторів відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (84301, Донецька область, місто Краматорськ, бульвар Машинобудівників, будинок 32, кабінет 406);

- до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги області в містах Маріуполь та Краматорськ;

- до центрів надання адміністративних послуг, створених при районних державних адміністраціях та виконавчих органах місцевих рад.

Адреси та контактні данні для подання документів, методичні матеріали з цього приводу доступні за посиланням:

Прийом заявників державними реєстраторами управління юстиції здійснюється:

- з понеділка по четвер з 8.00 до 12.00, з 12.45 до 17.00;

- у п’ятницю з 8.00 до 12.00, з 12.45 до 15.45.

Консультації із зазначеного питання можна одержати у телефонному режимі на  прямій «гарячій» телефонній лінії – (06264)4-25-00, яка працює щосереди з 9.00 до 12.00, з 12.45 до 16.00.

Телефон для довідок: (06264)1-74-46.