Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Комунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Мобільні телефони, комп’ютери та Інтернет, розширивши комунікаційні, просторові й часові межі, розкрили нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку та творчої самореалізації особистості.
До переліку Інтернет-загроз відносять:
* комп'ютерну залежність
* розходження між реальним "Я" і своїм інтернет - образом
* доступ до небажаного контенту (дорослий контент)
І все ж комп'ютер – це наше майбутнє. Робота на ньому навчає дітей новому способу, простішому і швидшому, здобуття і обробки інформації.
Як уникнути шахрайства в інтернеті?
Видаляйте відразу ж всі листи підозрілого змісту, не здумайте відкривати файли з невідомих джерел. Ігноруйте всі пропозиції легкого заробітку, нікому не висилайте свої паролі, не переходьте за підозрілими посиланнями.
Як уникнути втручання в особисті дані?
1. Використовуйте тільки складні паролі, що складаються з складного набору цифр, букв і символів. Для кожного випадку призначайте свій, оригінальний.
2. Виходячи в мережу з місць загального користування, будьте акуратні й обережні. Це ж стосується і використання проксі-серверів. Бажано не проводити ніяких банківських та інших подібних операцій з таких місць.
Як уникнути небажаної інформації?
Небажано відвідувати сайти для дорослих або подібні їм ресурси. Велика ймовірність підхопити вірусів.
Як уникнути зараження комп'ютера?
Слідкуйте за інтернет-трафіком, навіть якщо він безлімітний. Якщо він без особливої причини значно збільшився, це може бути ознакою активності вірусу. Якщо будете дотримуватися цих мінімальні правила безпеки в мережі інтернет, то уникнете багатьох проблем. Це, звичайно, далеко не все. Небезпек стільки, що не можна про них забувати ні на хвилину.
Як уникнути інтернет залежності в дитини?
Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність.Опановуйте Інтернет разом із дитиною.Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це.Встановіть «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.Створіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.
Як уникнути онлайн насильства?
Зверніть увагу на групи у соцмережах та телеграм канали, на які підписані ваші діти.Вони завжди в більшому мейнстримі, ніж ви. Тому про "Синіх китів", "групи смерті" та подібні страшні пабліки, які схиляють до нанесення власноруч каліцтв або заподіяння болю, а то й до самогубств, ваша дитина дізнається першою.
Як уникнути розходження між дійсним і тим, що знаходиться за екраном?
Поясніть, що люди в чатах не завжди ті, за кого себе видають, і в реальному житті можуть сильно відрізнятися від тих , якими вони здаються в інтернеті. Попередьте, що якщо дитина все ж таки зважиться на зустріч, то нехай призначає її у громадському місці і обов’язково попередить батьків. Краще, якщо ви поїдете разом.