Звіт за 2018 рік

Робота щодо розгляду звернень громадян в виконавчому комітеті Шахівської сільської ради (далі – сільській раді) проводилась відповідно до Закону України  «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», відповідних рішень виконавчого комітету сільської  ради, розпоряджень сільського голови.

Для організації роботи зі зверненнями громадян в сільській раді прийнято розпорядження від 15.02.2018 № 27 р «Про проведення виїзних прийомів громадян у селах та селищах сільської ради головою сільської ради та керівниками структурних підрозділів на 2018 рік».

Сільська рада забезпечує доступ громадян до інформації, якою володіє шляхом систематичного та оперативного її оприлюднення  (крім тієї, розповсюдження якої обмежено законодавством України), а саме:  на офіційному сайті сільської ради та сторінці сільської ради Facebook. На інформаційних стендах в приміщенні сільської ради для інформування населення сільської ради розміщені: Закон України «Про звернення громадян»; графіки прийому громадян керівництвом сільської ради ; відомості щодо можливостей надання заяв, скарг, запитів письмово на адресу сільської ради  та/або електронною поштою: shahivska.otg@depfin.dn.gov.ua, також для зручності громадян оформлено куточок для звернень громадян з роз’ясненнями.

Керівництвом сільської ради першочергово розглядаються звернення, які надійшли від ветеранів війни і праці, багатодітних сімей, сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування.

Дні особистого прийому громадян керівництвом сільської ради на 2018 рік, які затверджені розпорядження від 15.02.2018 № 27 р «Про проведення виїзних прийомів громадян у селах та селищах сільської ради головою сільської ради та керівниками структурних підрозділів на 2018 рік» оприлюднено на офіційному сайті сільської ради shahivska-gromada.gov.ua та сторінці сільської ради Facebook.

Протягом звітного періоду до Шахівської сільської ради надійшло  261 звернення громадян, з них: 184 звернення на особистому прийомі до сільського голови, його заступника та секретаря сільської ради.

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань соціального захисту – 37 звернень, аграрної політики та земельних відносин – 25 звернень, охорони здоров’я – 17 звернень, комунального господарства – 24 звернень, екології та природних ресурсів –  22 звернень та інші – 41 звернень.

За підсумками розгляду звернень вирішено позитивно – 169 звернень; відмовлено у задоволенні – 36 звернень; надано роз’яснення на 56.

Актуальними залишаються питання:

• соціального захисту, надання матеріальної допомоги учасникам АТО, виділення коштів на придбання дров для опалення мало захищеним верствам населення, про часткове звільнення від оплати на харчування дітей багатодітних сімей, які відвідують освітні навчальні заклади і т.д ;
  • питання надання земельних ділянок, встановлення меж земельних ділянок, оформлення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства і т.д.

Проведений аналіз звернень, які надійшли до виконкому, підтвердив актуальність питань комунального господарства, а саме: ремонт та оновлення мереж водопостачання, підключення домогосподарств до мереж водопостачання, ремонт вуличного освітлення та ремонт доріг.

Аналіз кількості та характер звернень громадян, які звернулися до виконавчих органів сільської ради протягом звітного періоду 2018 року, показав, що найбільша кількість звернень від багатодітних сімей- 29, дітей війни – 28, ветеранів праці- 11, одиноких матерів- 22, інвалідів ІІ групи - 8, інвалідів ІІІ групи- 21, учасників бойових дій- 15, учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС - 6, інші- 121.

На особливому контролі знаходяться звернення громадян, що надходять з державної установи „Урядова гаряча лінія” – 19 звернень, які відпрацьовані, на всі 19 звернень надано відповіді.

Також забезпечується прийом електронних звернень громадян через офіційний сайт Шахівської громади shahivska-gromada.gov.ua, де мешканці сільської ради мають можливість у зручний для них час залишити своє електронне звернення до сільського голови та до інших посадових осіб Шахівської сільської ради.

Слід зазначити, що всі звернення, які надходять на адресу департаменту уважно розглядаються. Викладені факти ретельно перевіряються, докладаються зусилля до вирішення порушених у зверненнях питань. Юридичним сектором забезпечено належний контроль на відповідність нормам чинного законодавства відповідей заявникам. Правова допомога з порушених питань діяльності сільської ради надається громадянам, як особисто, так і у телефонному режимі.

Особливу увагу керівництво виконкому зосереджує на невідкладному та якісному задоволенні законних запитів громадян, на недопущенні надання необґрунтованих відповідей.

Питання організації роботи зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі керівництва Шахівської сільської ради.

Виконавчий комітет Шахівської сільської ради і надалі буде забезпечувати якісний розгляд звернень громадян, оперативно вирішувати порушені громадянами питання, відповідно до вимог чинного законодавства.

Секретар сільської ради                                                        Л.Ю. Омельченко