Права дитини

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/image.gif

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/tn1_prava_ditini_v_ukraini_5bc1cc790690b.jpg

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/images (2).jpeg

Кожна дитина має право жити зі своїми батьками, крім випадків, коли вона потребує захисту від своїх батьків. Якщо дитина повинна бути розлучена з одним або обома зі своїх батьків, вона має право викласти свою точку зору з цього питання. Якщо дитина розлучається з одним або обома з її батьків, вона має право знати їхнє місцезнаходження.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/1-15.jpg

Кожна дитина має право на освіту та право відвідувати школу. Держава зобов’язана зро­би­ти початкову освіту безкоштовною та обов’яз­ковою, й аналогічним чином, зробити середню освіту доступною для усіх дітей і молоді. Держава зобов’язана забезпечити відповідне ставлення до дітей і молодих людей у школі та захищати їхні права людини від посягань.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/images (1).jpeg

Кожна дитина, з моменту її народження, має право на ім’я, набуття громадянства та на догляд з боку своїх батьків.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/3-1.jpg

Кожна держава повинна забезпечити доступ дітей до інформації за допомогою різнома­ніт­них форм ЗМІ, а також набуття ними знань, які є важливими для їхнього благополуччя. Держа­ва також зобов’язана захищати дітей від шкід­ливої інформації.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/images (3).jpeg

Кожна дитина має право на недоторканність її приватного життя, сім’ї, помешкання або письмової кореспонденції. Крім того, кожна дитина має право на недоторканність її честі та гідності.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/images (4).jpeg

Кожна дитина має право на відпочинок та вільний час, у який вона може грати та вільно брати участь у культурному та художньому житті.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/images (5).jpeg

Кожна дитина має право на найкраще медичне обслуговування. Держава зобов’язана вживати заходи для зниження рівня дитячої смертності, забезпечувати медичну допомогу молоді, боро­тися з недоїданням і хворобами, гаранту­вати медичний догляд вагітним жінкам і молодим матерям, забезпечувати доступність освіти у сфері охорони здоров’я, розширювати обізна­ність про профілактику у сфері народного здоров’я та ліквідувати звичаї, які можуть зашкодити дітям.

/Files/images/poradnika_dlya_batkv/prava_ditini/image.gif