Огляд основних підсумків роботи Пенсійного фонду України за січень - липень 2017 року

Фото без описуФото без описуФото без опису

За сім місяців поточного року Пенсійним фондом України забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги в повному обсязі по всіх регіонах України (за виключенням Автономної Республіки Крим та непідконтрольних територій Донбасу).

Щомісячне фінансування виплат проводиться у відповідності з графіками поденного фінансування виплати пенсій.

Згідно з оперативними даними загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати склала 147,4 млрд. грн. (без урахування проведеної у грудні 2016 року виплати пенсій січня 2017 року в сумі 10,4 млрд. грн.), що на 12,4 млрд. грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Фінансування згаданих видатків забезпечено за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

За оперативними даними, до бюджету Пенсійного фонду України за січень – липень поточного року з усіх джерел фінансування надійшло 149,1 млрд. грн., з яких власні надходження склали 86,3 млрд. грн., що на 23,3 млрд. грн. більше у порівнянні з відповідним показником 2016 року. При цьому, надходження частини Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду у січні – липні на 11 млрд. грн. перевищила плановий показник. З Державного бюджету України на фінансування пенсійних виплат спрямовано 62,8 млрд. гривень. Це на 15,6 млрд. грн. менше, ніж планувалось, та 11,1 менше відповідного показника торік.

Середній розмір пенсії у липні 2017 року склав 1 886,78 гривень.