Результати лабораторного моніторингу питної води

Дата: 20.10.2017 13:53

За результатами лабораторного моніторингу питної води Добропільської міськрайонної філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України»  із джерел централізованого водопостачання та  водогінних мереж в селах Шахове, Никанорівка, Володимирівка, Новоторецьке, Торецьке, Маяк, Дорожнє, відібраних 10.10.2017 року та 11.10.2017 року згідно «Плану моніторингових досліджень навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Донецької області на 2017 рік»:

Питна вода із шахтного колодязя с.Никанорівка має наступні показники:  запах – 1 бал, присмак – 1 бал, кольоровість –5 град., мутність – 0,58 мг/дм куб., рН – 7,4, окисність -  2,0 мг/дм куб., аміак – відсутній, нітрити – відсутні, нітрати – 20,7 мг/дм куб,  загальна жорсткість – 8,0 мг-екв/дм куб., сухий залишок – 1260 мг/дм куб., хлориди – 60 мг/дм куб., сульфати – 336 мг/дм куб., залізо – менше 0,1 мг/дм куб. фтор – 0,28 мг/дм куб., марганець – менше 0,01 мг/дм куб. По показникам епідемічної  безпеки вода має наступні показники: загальне мікробне число (ЗМЧ) – 2, колі-форми, Е.колі  та ентерококи відсутні.

Питна вода із свердловини с.Маяк має наступні показники:  запах – 1 бал, присмак – 1 бал, кольоровість –5 град., мутність – 0,58 мг/дм куб., рН – 7,2, окисність -  1,8 мг/дм куб., аміак – відсутній нітрити – відсутні, нітрати – 8,0 мг/дм куб,  загальна жорсткість – 10,0 мг-екв/дм куб., сухий залишок – 1410 мг/дм куб., хлориди – 100 мг/дм куб., сульфати – 432 мг/дм куб., залізо – менше 0,1 мг/дм куб. фтор – 0,28 мг/дм куб., марганець – менше 0,01 мг/дм куб. По показникам епідемічної  безпеки вода має наступні показники: загальне мікробне число (ЗМЧ) – 1, колі-форми, Е.колі  та ентерококи відсутні.

Питна вода із свердловини с.Володимирівка має наступні показники:  запах – 1 бал, присмак – 1 бал, кольоровість – 5 град., мутність – 0,56 мг/дм куб., рН – 7,2, окисність -  2,8 мг/дм куб., нітрати – 10,0 мг/дм куб, По показникам епідемічної  безпеки вода має наступні показники: загальне мікробне число (ЗМЧ) – 3, колі-форми, Е.колі  та ентерококи відсутні.

Питна вода із шахтного колодязя с.Новоторецьке має наступні показники:  запах – 1 бал, присмак – 1 бал, кольоровість – 6 град., мутність – 0,58 мг/дм куб., рН – 7,2, окисність -  2,2 мг/дм куб., аміак, нітрити відсутні, нітрати – 6,0 мг/дм куб. По показникам епідемічної  безпеки вода має наступні показники: загальне мікробне число (ЗМЧ) – 1, колі-форми, Е.колі  та ентерококи відсутні.

Питна вода із свердловини с.Шахове має наступні показники:  запах – 1 бал, присмак – 1 бал, кольоровість – 5 град., мутність – 0,58 мг/дм куб., рН – 7,4, окисність -  2,2 мг/дм куб., нітрати – 7,3 мг/дм куб.  По показникам епідемічної  безпеки вода має наступні показники: загальне мікробне число (ЗМЧ) – 5, колі-форми, Е.колі  та ентерококи відсутні.

Питна вода із шахтного колодязя с.Торецьке має наступні показники:  запах – 1 бал, присмак – 1 бал, кольоровість – 5 град., мутність – 0,58 мг/дм куб., рН – 7,4, окисність -  2,4 мг/дм куб., нітрати – 23,4 мг/дм куб. По показникам епідемічної  безпеки вода має наступні показники: загальне мікробне число (ЗМЧ) – 11 КУО в 1 см куб. Колі-форми в 100 см куб., Е.колі  та ентерококи не виявлені.

Питна вода із башти Рожновського в с.Шахове - визначені показники: запах, присмак, кольоровість, мутність, водневий показник, окисність, аміак, нітрити, нітрати, хлориди, залізо, фтор, марганець,  мікробіологічні показники не перевищують нормативи для води питної ДержСанПіН 2.2.4-171-10   «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Наступні показники перевищують нормативи: загальна жорсткість – на 16 мг-екв/дм куб. (нормативний показник 7,0 мг/дм куб.), сухий залишок – на 420 мг/дм куб. (нормативний показник 1000мг/дм куб.), сульфати – на 185 мг/дм куб. (нормативний показник 250 мг/дм куб.)

Питна вода із водогінних мереж сіл Никанорівка, Маяк, Володимирівка, Новоторецьке, Дорожнє, Шахове, Торецьке – визначені показники: запах, присмак, кольоровість, мутність, нітрати, мікробіологічні показники  не перевищують нормативи для води питної ДержсанПіН 2.2.4-171-10.

Увага!

Наполегливо рекомендуємо власникам індивідуальних колодязів (за списком) не вживати некип'ячену воду:

1. с.Шахове, вул. Зарічна, 92виявлений ріст загальних колі-форм у 100 см куб., що є небезпечним при вживанні некип’яченої води та може привести до виникнення кишкових інфекційних захворювань. Вміст нітратів складає 34,7 мг/дм куб. (нормативний показник – 50 мг/дм куб.).
  2. с.Володимирівка, вул. Центральна, 68виявлений ріст загальних колі-форм, Е.колі у 100 см куб.,  що є небезпечним при вживанні некип’яченої води та може привести до виникнення кишкових інфекційних захворювань. Вміст нітратів складає 38,7 мг/дм куб.(нормативний показник 50,0).
  3.  с.Нове Шахове, вул. Шахтарська, 50 - виявлений ріст загальних колі-форм, Е.колі у 100 см куб.,  що є небезпечним при вживанні некип’яченої води та може привести до виникнення кишкових інфекційних захворювань.  Вміст нітратів складає 127 мг/дм куб.(нормативний показник 50,0), перевищення складає  77 мг/дм куб.
  4.  с.Іванівка, вул. Проїздна, 35 - виявлений ріст загальних колі-форм, Е.колі у 100 см куб.,  що є небезпечним при вживанні некип’яченої води та може привести до виникнення кишкових інфекційних захворювань. Вміст нітратів складає 66,8 мг/дм куб.(нормативний показник 50,0), перевищення вмісту нітратів складає 16,8 мг/дм куб.

Особливо звертаємо увагу жителів в с.Нове Шахове по вул.Шахтарській, 50 та в с.Іванівка по вул. Проїздній, 35, що в колодязях за цими адресами є можливість виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей віком до 3-х років у зв’язку з підвищеним вмістом нітратів та рекомендувати  власникам колодязів  для приготування їжі та напоїв дітям використовувати очищену воду.