Щодо негативного впливу на галузь бджільництва від застосування пестицидів та агрохімікатів.

Дата: 28.03.2018 12:04

З метою усунення негативного впливу на галузь бджільництва від застосування пестицидів та агрохімікатів необхідно сувого дотримуватись правил, норм та регламентів застосування засобів захисту рослин.

Згідно ст. 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки, яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законами України .

Зокрема відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть, особи винні у:

- неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам цри застосуванні засобів захисту рослин.

- порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення,  що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл;
- реалізації продуктів бджільництва та їх сумішей, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи;
- ухиленні від обов'язкової  ветеринарно-санітарної  експертизи продуктів бджільництва та їх сумішей;
- порушенні правил ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва;
-реалізації на території України не зареєстрованих  в  Україні засобів захисту бджіл.
     Законами України може бути встановлено відповідальність також
за інші види порушень у галузі бджільництва.