Запобігання випалюванню сухої рослинності

Дата: 12.04.2018 15:42

В після зимовий період на території області збільшується кількість випадків самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків, що може привести або приводить до пошкодження та знищення внаслідок пожеж полезахисних лісових смуг, природної степової та водно-болотної рослинності, територій природно-заповідного фонду, загибелі диких тварин.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно статті 27 Закону України «Про рослинний світ» та статті 39 Закону України «Про тваринний світ», випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом обласних державних адміністрацій.

Законодавством України передбачені адміністративна відповідальність громадян та посадових осіб у вигляді штрафу за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, в тому числі, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах, та зобов’язання щодо відшкодування шкоди, нанесеної навколишньому природному середовищу, винними особами.