Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Паспортизація пасік.

Дата: 04.05.2018 15:26
Кількість переглядів: 1165

Фото без опису

Шановні утримувачі бджолосімей!

Добропільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

  Всі наявні в Україні пасіки підлягають обов’язковій реєстрації та паспортизації. Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах. Ветеринарно-санітарний паспорт видається державною установою ветеринарної медицини на кожну пасіку з метою обліку здійснення лікувально-профілактичних заходів. Результати проведених обстежень та досліджень обов’язково зазначаються в паспорті пасіки із засвідченням печаткою державної установи ветеринарної медицини.

Згідно вимог чинного законодавства, забороняється переміщення бджіл та продуктів бджільництва з пасік, які не мають ветеринарно-санітарного паспорта та даних за останні 6 місяців щодо характеристик пасіки, її епізоотичного стану, проведених лабораторних досліджень, лікувально-профілактичних та санітарних заходів.

Під час проведення весняно-польових робіт на фермерських полях, досить часто використовуються отрутохімікати, які можуть привести до масового отруєння бджіл. Застосування засобів захисту рослин у сільському та лісовому господарстві дозволяється згідно з їх переліком, затвердженим у встановленому порядку центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики. Особи, що застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, повинні попередити про це через засоби масової інформації не пізніше, ніж за три дні. При цьому, в повідомленні мають міститися: дата обробки, назва препарату, ступінь та строк його токсичності.

В разі загибелі бджіл внаслідок обробки суб’єктами господарювання медозборів отрутохімікатами, на відшкодування збитків мають право особи, чиї пасіки були відповідним чином зареєстровані та мали ветеринарно-санітарний паспорт пасіки. Законодавчу силу при визначенні причин загибелі бджіл мають висновки лабораторної діагностики. Для досліджень в лабораторію відправляють загиблих бджіл, супровідний лист, в якому зазначається п ерелік необхідних досліджень та акт ветеринарно-санітарного обстеження пасіки, підписаний ветеринарним лікарем господарства або району, представником сільської або селищної ради та іншими зацікавленими особами.

Ветеринарно-санітарний паспорт допоможе і тоді, коли пасічник їде за межі свого району, адже для цього також потрібні всі необхідні документи, де міститься інформація, в тому числі і лабораторні обстеження на захворювання. Бджоляру потрібно тісно співпрацювати з ветеринаром, опиратись на його поради і виконувати ветеринарно-санітарні вимоги, які рекомендуються щодо пасіки.

Для проведення процедури паспортизації пасіки необхідно звертатись до Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини, розташованої за адресою: Добропільський район, сел.. Святогорівка. вул. Привітна 21.

Телефони для довідок:  начальник Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини (Добропільська РДЛВМ) – Тимохін Валерій Віталійович – 066 7511777; зав. протиепізоотичним відділом Добропільської РДЛВМ – Ліпатова Тетяна Іванівна – 066 420 85 17;

Лікарі ветеринарної медицини структурних підрозділів Добропільської РДЛВМ:

Зав. Шахівською дільничною лікарнею ветеринарної медицини – Коненко Олексій Володимирович – 099 069 00 92;

Зав. Криворізькою дільничною лікарнею ветеринарної медицини Добропільської РДЛВМ – Літвінов Сергій Володимирович – 099 985 16 51;

Зав. Золотоколодязькою дільничною лікарнею ветеринарної медицини – Ткаченко Тетяна Корніївна – 095 017 84 27.

 

Адміністрація Добропільського районного управління Головного управління держпродспоживслужби в Донецькій області

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано