Пам’ятка з питань матеріального забезпечення.

Дата: 23.05.2018 09:31

Дітям, які проживають з опікунами чи піклувальниками, надається державна матеріальна підтримка:

розмір - 2 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку; якщо дитині

виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, інша допомога (крім державної

соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю), розмір

допомоги зменшується на суму перелічених виплат;

виплачується - щомісяця управлінням праці та соціального захисту за

місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини;

період виплати - з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними

документами, до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.

розмір - частка від заробітку або грошова сума, визначена в рішенні суду; мінімальний - на одну дитину 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

виплачуються - щомісяця на підставі виконавчого листа бухгалтерією підприємства, установи, організації, де отримує заробітну плату, пенсію платник аліментів; якщо є заборгованість виконавчий лист пред’являється до відділу державної виконавчої служби за місцем мешкання боржника; період виплати - від дня пред’явлення позову до суду до 18-річного віку. Якщо повнолітня дитина продовжує навчання, можна звернутись до суду з позовом про стягнення аліментів до досягнення 23-х років.

Корисно знати: якщо батьки позбавляються батьківських прав, з них одночасно стягуються аліменти на дитину

розмір - 50 відсотків пенсії за віком, яку б отримував померлий батько чи померла мати; на двох та більше дітей - 100 відсотків такої пенсії;

виплачується - щомісяця управлінням Пенсійного фонду України;

період виплати - до 18-річного віку. Мають право діти, старші 18 років, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років; навчаються за денною формою в професійно-технічних, вищих навчальних закладах до їх закінчення, але не довше ніж до досягнення 23 років; діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

• безплатний проїзд у громадському міському (приміському) пасажирському транспорті

Корисно знати: квитки видаються у загальноосвітніх школах, професійних навчально-виховних, вищих навчальних закладах.

• безплатна шкільна та спортивна форма, обіди в період навчання в загальноосвітній школі
  • в період навчання у вищих навчальних закладах і професійних навчально-виховних закладах:

-соціальна стипендія, розмір якої більше звичайної академічної стипендії: станом на 01.05.2018 - для учнів професійно-

технічних навчальних закладів - 1180 гривень на місяць; для студентів вищих навчальних закладів - 2360 гривень на місяць;

- безплатні обіди та гуртожиток;

-щорічна грошова допомога у розмірі не менш як 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за рахунок стипендіального фонду, а також коштів, передбачених на утримання зазначених закладів;

-щорічна грошова допомога для придбання навчальної літератури в розмірі 3 соціальних стипендій.

• при працевлаштуванні після закінчення навчального закладу:

- одноразова грошова допомога в розмірі 6 прожиткових мінімумів;

- одяг і взуття на суму не менш як 16 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.

• після досягнення 18-річного віку одноразова грошова допомога, розмір якої станом на 01.05.2018 становить 1810 гривень на одну дитину.

Розмір прожиткового мінімуму у 2018 році (грн.)

січня

липня