Свято Матері «Неповторна материнська доля»

Дата: 17.09.2018 14:51

За ініціативи Добропільської районної жіночої організації з 2003 року в районі реалізується проект «Неповторна материнська доля».

7 років гостинно зустрічало учасників свята найстаріше с.Золотий Колодязь, двічі  - с.Ганнівка, потім села Вірівка, Завидо – Кудашево, в минулому році с.Шевченко Світлівської сільської ради.

15 вересня 2018 року  свято Матері зібрало делегації  жителів сіл Вільне, Володимирівка, Никанорівка, Новоторецьке, Торецьке, Шахове, гостей з міст і сіл області в чудовому відремонтованому і прикрашеному Шахівському будинку культури.

Героїнями свята стали 8 найкращих жінок – матерів Шахівської сільської громади: Воронова Анастасія Миколаївна – мати 3-х синів, Воронова Світлана Володимирівна – мати 4-х синів, Науменко Зоя Олександрівна – мати 2-х доньок, бабуся 8 онуків та правнуків, Попова Оксана Миколаївна – мати 10 дітей, бабуся 4–х онуків, Яблучанська Валентина Василівна – мати 6–х дітей, бабуся 19 онуків, Воєвода Надія Іванівна – мати 3-х синів, Дан Ніна Дмитрівна, Дан Олександра, поважна і молода матусі сім’ї  Дан з с.Шахове.

Хвилювалися героїні, але очі і обличчя їх світилися радістю і гордістю за своїх дітей і онуків. Пісня Воронова Сергійка «Я мужчина, я мужик» викликала посмішки і бурні овації, гордість за сина відчували тато, мама та бабуся. З глибина душі, наповнене теплотою та любов’ю, звучало вітання Юлії Канєвої своїй бабусі Науменко З.О., Дана В.В. - своїй дружині.

Учасників свята, матусь, бабусь вітали Тамара Бєлянкіна  – голова Добропільської районної ради, Олексій Шапко  -  заступник Шахівського сільського голови. З м.Києва передав свої щирі вітання Шахівський сільський голова Володимир Кучериненко.  Тепло звучало вітання голови ГО «Добре поле» Любові Марченко, яка сприяла підготовці цього свята не один рік.

Ведучі свята Наталя Аношкова, Неля Редчиць, Людмила Омельченко, Інна Гейченко, Галина Гамій, Тетяна Дрегваль вклали свій досвід, вміння, настрій в розповіді про долі материнські, вони самі пережили їх життя, їх біди і радість.

В проекті «Неповторна материнська доля» ми вшанували 98 жінок – матерів, 2 чоловіків багатодітних родин. Це найкращий проект районної жіночої організації.

Свято Матері в с.Шахове було  родинним, красивим, співучим. Співучим його зробили: народний самодіяльний колектив Святогорівського міського будинку культури «Мрія», мама і донька Рязанцеви, Галина Броваренко, Яна Селезньова, Даря Соболь, Ганна Гурко, Тетяна Бєлова, Олександра Дан, Анна Соболь.

20 кращих кулінарів зранку місили тісто, пекли пиріжки, торти, пироги. Дітлахи юрмилися біля столів, бо першими хотіли скуштувати ласощі. Переможцями в цьому конкурсі стали жіночий актив с.Шахове  (Гейченко І.В.), Гамій Н.В, (с.Новоторецьке), Павленко М.В. (с.Володимирівка), Ільїчова Г.А. (с.Шахове).

Смачними були всіх без виключення страви жінок – кулінарів.

20 кращих рукодільниць представили на виставку свої кращі роботи: вишиванки, рушники, картини і ікони вишиті бісером, з природного матеріалу, оригамі, прикраси… Очі розбігалися від розмаїття кольорів.

Переможцями в цьому конкурсі визнані: жіночий актив с.Володимирівка (Мартиненко В.Ф.), Куштейко Г.В.   (с.Шахове),  Юр’єва Т.М.,  Яворська О.В. (с.Володимирівка).

Красою вражала кожна робота сільських рукодільниць.

Учасників свята дуже зацікавила карта Добропільського району, яку вишивали вчителі, учні, батьки, сільські майстрині району. З’явилося бажання вишити таку карту Шахівської сільської ради.

Ми щиро вдячні всім, хто підтримав нашу пропозицію щодо проведення цього свята в с.Шахове: жіночому і ветеранському активам, депутатам районної та сільської ради, працівникам виконкому Шахівської сільської ради, закладів культури, колективам  Шахівської та Никанорівської ЗОШ, ДНЗ «Тополька», сільським жінкам, благодійникам і всім, хто прийшов на свято і підтримав наших героїнь і наш проект.

Більше 60 жінок і дітей отримали подарунки на згадку про свято. Низький уклін нашим благодійникам.

За соціальними контрактами Шахівської сільської ради, райдержадміністрації, районної ради з ПрАТ «Глини Донбасу» (Ткач І.В.) були виділені кошти на свято Матері.

Хай довго і щасливо живуть Ваші матусі, а сини і доньки, онуки і правнуки частіше приїздять до них!

Наровілова Л.В. – голова Добропільської

районної жіночої організації