Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

УВАГА!!! На території Добропільського району розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин.        

Дата: 30.11.2018 15:32
Кількість переглядів: 612

 

Фото без опису

 

 У  Донецькій області в лісах та на полях будуть розкладати їстівні брикетики з  вакциною від сказу для диких тварин.

       В період з 01 по 04 грудня 2018 року на території Добропільського району будуть проводитись заходи із переоральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин шляхом наземного розподілу принад у зв’язку з безпілотною зоною в Донецькій та Луганській областях.

       Епізоотчна ситуація по сказу як в Україні так і Донецькій області  залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м'ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів'я диких тварин та досягти бажаних результатів.

 Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.            

         В рамках плану у Добропільському района проведена робоча нарада за участю представників місцевої влади, представників Держпродспоживслужби, мисливського і лісового господарства та інших установ, які будуть приймати участь у проведенні кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Принади з вакциною будуть розкладатися на узліссях, обабіч доріг і с/г угідь. Для цього буде створено 13 бригад бригад для розкладання приманок у складі: спеціаліст ветеринарної медицини, єгер, мисливці та водій автомашини.

 Розповсюдження вакцини у наземний спосіб найбільш ефективний із всіх систем розподілу, при цьому обробці підлягають середовища існування лисиці (с/г угіддя, ліси, приміські зони)..

 Загальна площа для пероральної імунізації дикої фауни проти сказу у Добропільському районі складає 78796 га.

 Розповсюдження вакцини не проводиться в населених пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

 Інформуючи про кампаню з пероральної вакцинації, маємо на меті попередити людей і уникнути непорозумінь, Також грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі або польових масивах такий брикетик.Тому, шановні мешканці, коли ви побачите приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Наполегливо прохання не брати брикети з біологічними препаратами в руки та не переносити з місця.

 

 

Адміністрація Держпродспоживслужби в Добропільському районі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано