Дії у разі виявлення ВНП

Дата: 25.02.2019 15:52

Дії у разі у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих металевих предметів:

потрібно негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей;

повідомити про знахідку службу порятунку за телефоном 101;

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;

піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

переносити ці предмети в місця перебування людей.

Тільки завдяки пильності, небайдужості самих громадян та вмілим і чітким їх діям можна запобігти нещасним випадкам, зберегти життя та здоров’я і надати можливість спеціальним підрозділам виконувати завдання щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Дотримуйтеся у повсякденному житті правил безпечної життєдіяльності та навчайте безпеці дітей.

Керівництво 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області застерігає!

Шановні батьки! Розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості часом вартує життя.
Вкотре наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його, заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області