Шкільна форма: бути чи не бути…

Дата: 10.06.2019 14:49

У 2018 році рішенням сесії Шахівської сільської ради було схвалено громадську ініціативу щодо проведення пілотного проекту по впровадженню шкільної форми в Шахівській та Никанорівській школах.  Більшістю голосів депутатів було вирішено придбати коштом громади шкільну форму для учнів початкових класів.

Минув навчальний рік. Підведемо перші  підсумки?

Для кращого розуміння, чи спрацював проект по введенню форми, в якому напрямку рухатися далі в цьому питанні,  батькам учнів було запропоновано взяти участь у анкетуванні. Серед запропонованих питань –оцінка якості костюмів, оцінка набору (піджак-спідниця/брюки), а також підтримка ідеї введення шкільної форми через її централізоване придбання в майбутньому.

Приведемо нижче результати опитування:

Всього було оброблено анкет, шт                          59

Підтримало впровадження шкільної форми       57

Не підтримало впровадження шкільної форми    2

Влаштовує якість шкільної форми                        48

з них  форма хлопчиків                                             24

форма дівчаток                                              24

Не влаштовує якість шкільної форми                  11

з них  форма хлопчиків                                              5

форма дівчаток                                               6

Влаштовує набір шкільної форми                         52

з них  форма хлопчиків                                            25

форма дівчаток                                             27

Не влаштовує набір шкільної форми                    7

з них  форма хлопчиків                                            4

форма дівчаток                                             3

Як бачимо, переважна більшість батьків позитивно сприймає ідею впровадження шкільної форми, схвалює запропонований набір, задоволені якістю виробів. Серед пропозицій та побажань, які були висловлені батьками – покращення якості, розширення набору до трьох-чотирьох одиниць, зазначення на формі логотипу школи / громади.

Але є й інший бік у  впровадженні цього проекту. Вчителі початкових класів впродовж року спостерігали й оцінювали, наскільки активно діти відвідують школу саме у наданій  формі.  За їх оцінкою, протягом навчального року форма використовувалась на 50 %.  Непогано для старту проекту, але  недостатньо.

Дивно відрізняється задекларована, згідно опитування, думка  батьків від фактичної підтримки, що мала б виглядати як щоденне одягання своєї дитини у формений одяг.

Закінчився навчальний рік. Сільська рада має на меті виносити на розгляд депутатів питання про продовження пілотного проекту, щодо централізованого забезпечення учнів першого класу шкільною формою.

Хочеться звернутися до батьків учнів.

Ваша підтримка впровадження шкільної форми повинна носити неформальний характер. Адже головною умовою того, що пілотний проект стане обов’язковою та невід’ємною частиною програми соціально-економічного розвитку громади і в майбутньому централізована закупівля шкільної форми стане нормою, є підтвердження необхідності цих кроків ВАМ – батькам, дітям, громаді.

ШКІЛЬНА ФОРМА ПОВИННА НОСИТИСЯ!

Не потрібно чекати, що вчителі візьмуть на себе роль жандармів і будуть чинити тиск на дітей. Вони будуть лише м’яко нагадувати, адже ми намагаємось виховувати дітей, як членів демократичного суспільства. Форма – це свідомий вибір, це розуміння необхідності дисципліни, це частина естетичного виховання, це, врешті, щеплення смаку.