Громадські слухання в селах Шахівської сільської ради

Дата: 30.10.2019 15:33

23 та 24 жовтня 2019 року в селах Шахівської сільської ради відбулися громадські слухання щодо оптимізації загальноосвітнього процесу шляхом реорганізації Никанорівської ЗОШ І-ІІ ступенів та переведення учнів Никанорівської ЗОШ І-ІІ ступенів на навчання до Шахівської ЗОШ.

Довідка:

Никанорівська ЗОШ І-ІІ ступенів - малокомплектна школа, в якій навчається 21 учень.

Вартість навчання 1 учня в такій школі вища за повнокомплектні школи. Це негативно впливає на розподіл коштів та технічне забезпечення школи.

Оптимізація малокомплектних шкіл - це пріоритет для оптимізації місцевих бюджетів, яке підтримує Міністерство фінансів та Міністерство освіти і науки України

У 2018 році видатки на одного учня Никанорівської ЗОШ І—ІІ ступенів склали 62600, 00 гривень, на одного учня Шахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів—41100,00 гривень. Ці витрати сплачувались за рахунок освітньої субвенції.

Звертаємо Вашу увагу на те, що з вересня 2019 року Шахівська ОТГ не отримує освітню субвенцію на фінансування Никанорівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Фонд заробітної плати Никанорівської ЗОШ І-ІІ ступенів на 2019—2020 навчальний рік складає один мільйон дев'ятсот тридцять дев'ять тисяч гривень. Це тільки оплата праці педагогічного та технічного персоналу школи, за рахунок місцевого бюджету. У розрахунку на одного учня витрати фонду оплати праці складають дев'яносто дві тисячі триста гривень.

Мета оптимізації не в тому, щоб перекрити дітям доступ до отримання знань, а насамперед у тому, щоб дати школярам порівняно належні умови для навчання – тобто школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – вищий рівень освіти. Адже не можливо надати якісної освіти у школі, де навчаються кілька дітей і процес навчання відбувається за індивідуальною формою.

Причини оптимізації шкіл:

1. Дати дітям шанс отримати освіту у повністю укомплектованій та технічно забезпеченій школі.

2. Теплі класи, спортзал, планшети, нова їдальня.

3. Підвищити безпеку дітей: у школі встановлені камери спостереження.

4. Створити умови для соціальної взаємодії, підвищити мотивацію та розвиток лідерських навичок у колективі.

Що отримає громада від оптимізації шкіл?

Через оптимізацію загальноосвітніх закладів будуть додаткові гроші на нові соціальні проекти в громаді.

Результати голосуванням в розрізі населених пунктів сільської ради

Назва населеного пункту

Кількість голосів