125 років від дня народження донецького поета П.Г. Безпощадного

Дата: 11.07.2020 09:59

П.Г. Безпощадний народився 11 липня 1895 року в с. Всеславль Смоленській губернії. Ще підлітком приїхав на Донбас, який став його другой Батьківщиной. Працював шахтарем. Перші свої вірші опублікував у 1924 році у газеті "Кочегарка". Твори поета здебільшого стосуються Донбасу - його минулого, героїчної праці шахтарів. Автор збірок віршів: "Каменная книга" (1930), "Родина"(1938), "Донецкие просторы"(1961) та ін. Помер поет 28 травня 1968р.

До ювілею поета в бібліотеці організована книжкова виставка "П. Безпощадний - "Донбаський Бернс" з шахтарським гартуванням". Епіграфом до виставки є слова поета: "Я не полько пишу о Донбассе, Я Донбассом живу и дышу", які були його життевим кредом. На виставці до уваги відвідувачів представлені його твори, фотодокументи, біографія П. Безпощадного.