Шахівська об'єднана територіальна громада

Коли ЄСВ нараховується з мінімальної заробітної плати?

Дата: 12.10.2020 14:21

При нарахуванні заробітної плати своїм працівникам роботодавці незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, є платниками єдиного внеску (п. 1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», далі - Закон).

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч.1 ст. 7 Закону).

Єдиний внесок для роботодавців — 22 % до бази нарахування єдиного внеску.