ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ  ЗАХОДИ  БОРОДЬБИ З COVID-19

Дата: 23.10.2020 13:52

Наразі відомо, що новий коронавірус передається  краплинним та контактним шляхами.
Краплинний шлях: вірус передається від людини до людини  через дрібні часточки, які виділяються з носа і рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько метру від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч.

Контактний шлях:  вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів і т.д.), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого на COVID-19  чи інфікованого .

Згідно із науковими даними, вірус 2019-nCoV на зовнішніх поверхнях залишається небезпечним для людини протягом 3-4 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЯК УБЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД ЗАРАЖЕННЯ:

1.Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:
· тривалість процедури — 20–40 с;
· вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою.

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
· спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину;
· антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
· тривалість обробки — близько 30 с.

2. Уникайте скупчення людей, дотримуйтесь соціальної дистанції.

Дистанція у публічних місцях повинна бути не менше 1,5-2  метри від інших людей. Відстань  це гарантія безпеки і переривання подальшого інфікування на COVID-19.
3. Використовуйте захисну маску:
· обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
· якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:
· вона має покривати ніс і рот, щільно прилягати, без відступів по краях;
· заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
· не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.

4. Дезінфікуючі засоби  в домашніх умовах.

Для прибирання в домашніх умовах достатньо використовувати побутові мийно-дезінфікуючі засоби та спиртовмісні розчини з концентрацією спирту 60-80%.

Пам’ятайте:  Найбільш ефективні засоби захистити себе і запобігти поширенню коронавірусної інфекції  це соціальне дистанціювання та щоденна гігієна.

Добропільська міськрайонна філія

ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»