#ДПС_Новації_законодавства

Дата: 29.10.2020 10:30

Закон №: на які перевірки знято мораторій

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 14.07.2020 № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» внесено зміни до пункту 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс), якими з 08.08.2020 року скасовано мораторій на проведення деяких перевірок.

Так, під час карантину можуть проводитися документальні позапланові перевірки:

- за зверненням платника податків;

- з підстав, визначених п.п. 78.1.7 та 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Кодексу;

Знято мораторій на фактичні перевірки в частині порушення вимого законодавства з питань:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання й транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених п.п. 80.2.2, 80.2.3 та п.п. 80.2.5 Кодексу.

Крім того нагадуємо, що згідно п.76.1 ст.76 Кодексу проведення камеральних перевірок не заборонено: камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.