A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Легальна зарплата - гарантія майбутньої пенсії

Дата: 04.11.2020 14:08
Кількість переглядів: 1748

Законом України від 25.08.2020 № 822- IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року – 5000 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок. А це означає, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Чимало роботодавців ігнорують нарахування мінімальної заробітної плати, як наслідок неофіційно оформлений найманий працівник не може відчувати себе соціально захищеним, оскільки усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу та офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а, відповідно, він не буде одержувати пенсію по віку, його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій, немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, права на охорону праці, права на соціальне страхування.

Щомісячно до Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області надходить перелік страхувальників, які виплачують заробітну плату застрахованим особам менше мінімального розміру, встановленого законодавством. Спеціалістами управління проводиться аналіз та опрацювання списків, за результатами чого виявляються страхувальники, які фактично недоплачують заробітну плату та єдиний соціальний внесок.

Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, використовуючи дані реєстру застрахованих осіб, надає інформаційні відомості органам Держпраці з метою уникнення порушень законодавства про працю з боку роботодавця. Дані реєстру застрахованих осіб формуються із відомостей, які подає роботодавець у щомісячній звітності по єдиному соціальному внеску – за найманих осіб, та фізична особа-підприємець у річній звітності по єдиному соціальному внеску – за себе. Наслідком допущення помилок в звітності є недостовірні відомості у реєстрі застрахованих осіб, дані якого використовуються для призначення пенсій.

На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України http:/www.portal.pfu.gov.ua, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано