Як користуватися маскою правильно?

Дата: 26.11.2020 08:31

Як користуватися маскою правильно?

• Мийте руки милом та водою чи обробіть антисептиком перед тим, як одягнути маску.
  • Перевіряйте чи вона чиста, суха і не пошкоджена.
  • Одягайте маску так, щоб  вона щільно прилягала до обличчя, закриваючи рот та ніс.
  • Не торкайтеся маски брудними руками.
  • Перед зняттям маски, мийте руки водою та милом чи обробіть їх антисептиком.
  • Знімайте маску, торкаючись лише зав’язок позаду маски.
  • Зберігайте маску в чистому пластиковому пакеті, який призначений лише для цього і у випадку, якщо маска придатна для повторного використання (не брудна, не волога чи багаторазова).
  • Коли дістаєте маску з пакетика, тримайте її лише за зав’язки чи резинки.
  • Якщо маска багаторазова, її потрібно прати гарячою водою та милом, щонайменше раз на день.

Що не варто робити?

• Одягати пошкоджену, брудну чи вологу маску.
  • Носити маску, яка не прилягає щільно до обличчя. Сюди ж відноситься носіння маски на вусі, підборідді чи на будь-якій іншій частині тіла.
  • Знімати маску, пересовувати її на підборіддя  при  порушенні дистанції . Спочатку відійдіть на безпечну дистанцію   від оточуючих — потім знімайте маску так, як вказано вище.
  • Не варто носити маску, в якій дуже складно дихати.
  • А також користуватися  однією маскою з кимось іншим.

Пам’ятайте, що маска не талісман чи оберіг і працює лише у комбінації з усіма іншими заходами безпеки та лише за умови, якщо її носити правильно.

Не нехтуйте цими правилами, бережіть себе та поважайте людей навколо!

Завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень

Добропільськоїх міськрайонної філії

ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»                                                           Л.Г. Севастьянова