A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Легалізація заробітної плати. Залежність пенсії від страхового стажу і заробітної плати.

Дата: 08.12.2020 16:00
Кількість переглядів: 291

      Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області нагадує керівникам підприємств, роботодавцям і найманим працівникам, які прагнуть мати соціальні гарантії і бути впевненими у завтрашньому дні - звертайте увагу на умови працевлаштування, нарахування та виплату заробітної плати.
      Дотримання законодавства в питаннях нарахування заробітної плати, (у розмірі не менше мінімальної) і її легалізація - основні умови соціального захисту населення.
      Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено , що страховий стаж - це період, протягом якого фізична особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, за який щомісяця сплачувалися до Пенсійного фонду страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (з 01.01.2011 року - єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"), то такий місяць повністю зараховується до страхового стажу та заробітна плата за цей місяць враховується для розрахунку пенсії.
      Але при цьому не слід забувати, що в разі сплати внесків з мінімальної заробітної плати розраховувати можна буде надалі виключно на мінімальну пенсію.
       У разі, якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на найманих працівників (основні причини - виплата заробітної плати "в конвертах" без сплати страхових внесків, нарощування боргів з виплати заробітної плати та сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачено внески, не включатимуться до розрахунку страхового стажу найманого працівника, цей заробіток не буде врахований для розрахунку розміру пенсії. Попросту сказати роботодавець "краде" у свого працівника майбутню пенсію. Як відомо пенсії "в конвертах" не буває.
      Не слід забувати, що крім отримання "гідної" пенсії в старості, пенсії по інвалідності та інших випадків, передбачених законодавством, існують і інші соціальні виплати, яких позбавлені ті, хто отримує " тіньову " заробітну плату, а саме:
   - оплати тимчасової втрати працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
  - допомоги по вагітності та пологах;
   - допомоги у зв'язку з втратою працездатності з причини нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
  - виплати допомоги з безробіття в разі втрати роботи.

    Крім того, нелегальна робота - це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні умови праці, гарантованого права на відпочинок.
    Розмір пенсії безпосередньо залежить від розміру офіційно нарахованої заробітної плати. Зверніть увагу на це вже зараз.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано