Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Увага! В Україні  зареєстровано грип птиці!

Дата: 09.12.2020 13:59
Кількість переглядів: 333

Фото без опису

 

      4  грудня 2020 року в  селі Кандибине Новоодеського району Миколаївської області  в особистому селянському господарстві  зареєстровано випадок захворювання на грип птиці.  У зв’язку з ситуацією що склалась,  та з  метою недопущення спалаху грипу птиці на території Добропільського району,  Добропільське  районне  управління  ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує про наступне:

 

Грип птиці представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою загибеллю.

До грипу сприятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.

Клінічні ознаки

Захворюваність птиці на грип і може охоплювати від 80 до 100 % поголів’я  і  має різний перебіг.

Так, інкубаційний період триває від 1 до 7 діб, в окремих випадках від декількох годин.  Хвороба супроводжується депресією, втратою чутливості, сльозотечею, набряками в ділянці голови і шиї, синюшністю слизових оболонок, гребінця та сережок, водянистим проносом, рідше ураженням дихальних шляхів.  

Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено.

Вся птиця у вогнищі інфекції, а також у загрозливій зоні підлягає знищенню.

Власникам птиці, з метою запобігання заносу вірусу хвороби,

необхідно дотримуватись наступних заходів профілактики:

  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, в тому числі синантропною (голуб, горобець, сорока, ворона тощо);
  • дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею.

   -   не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;

   -   проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території, послід та підстилку спалювати або обеззаражувати біотермічним методом;

  • на вимогу спеціалістів державних установ ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

   -  купівлю та продаж  птиці здійснювати в місцях санкціонованої торгівлі і тільки при наявності  супровідних ветеринарних  документів;

   -  завезення поголів’я птиці для розведення, утримання, тощо здійснювати за погодженням з управлінням Держпродспоживслужби в Добропільському районі.

   -  при перших ознаках захворювання, загибелі птиці чи невластивій їй поведінці повідомляти спеціалістів державних установ ветеринарної медицини Добропільського району:  Добропільська районна державна лікарня ветеринарної медицини,  смт Святогорівка, вул. Привітна, 21, начальник лікарні Тимохін Валерій Віталійович (0667511777), завідувач протиепізоотичним відділом Ліпатова Тетяна Іванівна (0664208517).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано