Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Місцевий акциз на пальне – громадам: Відкрите звернення Голови АМУ до Президента та Парламенту

Дата: 11.12.2020 09:39
Кількість переглядів: 503

Фото без опису

Голова Асоціації міст України Віталій Кличко звернувся до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп із закликом зберегти місцевий акциз на пальне, повідомляють в Офісі реформ Донецького РВ АМУ.

 

«Українські громади – села, селища, міста – занепокоєні тим, що у нещодавно  прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень. В той же час держава втратить ефективний інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального», – йдеться у Відкритому Зверненні Голови АМУ, оприлюдненому 10 грудня.

 

Скасування місцевого акцизу на пальне призведе до критичних соціальних наслідків для населення України. Громади втратять надійне джерело надходжень до місцевих бюджетів у часи економічної кризи, спричиненої пандемією і, як результат, можливість утримувати заклади освіти та охорони здоров’я; фінансувати зарплати вчителів, вихователів, лікарів; здійснювати закупівлі медикаментів та медичного устаткування, необхідних сьогодні для допомоги хворим на COVID-19. Адже, для багатьох громад акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

 

– Місцевий акциз з пального для громад – це суттєвий фінансовий ресурс на розвиток: соціальна інфраструктура, місцеві дороги, освітні та медичні заклади, спортивні та дитячі майданчики, – зазначив регіональний консультант з бюджетних питань АМУ Олександр Меланченко. – Загалом по країні в другому півріччі 2020 року до місцевих бюджетів було спрямовано майже 4 млрд грн акцизного податку з пального. Якщо наводити приклади по Донецькій області, то, зокрема, бюджет Краматорська за півроку отримав близько 12 мільйонів гривень прибутку від цього податку, бюджет Слов’янська – близько 10 млн грн.

 

Збереження акцизного податку дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування як здобутку децентралізації, – переконані в АМУ.

 

Нагадаємо, відрахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів було запроваджене у 2015 році як компенсація за зменшення надходжень від ПДФО з 75% до 60%, скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство, низки інших податкових платежів.

http://auc.org.ua/novyna/vidkryte-zvernennya-golovy-amu-do-prezydenta-ta-parlamentu


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано