Шахівська територіальна громада

#ДПС_Донеччини_пояснює

Дата: 22.12.2020 12:48

Змінили місце проживання – повідомте податкову своєчасно

Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що відповідно до п.70.7 ст.70 Податкового кодексу України фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Фізичні особи подають заяви за формою № 5ДР або №5ДРП (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті). Громадяни можуть це зробити особисто або через законного представника чи уповноважену особу до контролюючого органу за місцем проживання, у разі зміни місця проживання - до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Звертаємо вашу увагу, що заяву за формою 5-ДР будь-який громадянин може подати дистанційно в режимі он-лайн використовуючи сервіс «Електронний кабінет платника» (ЕКП) адресою: http://cabinet.tax.gov.ua. При поданні заяви за формою 5-ДР через ЕКП необхідно додати скановані копії документів, що підтверджують зміни даних.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook за посиланням:

www.facebook.com/tax.donetsk/

.