22 січня - День Соборності України

Дата: 21.01.2021 08:16

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято відзначаєтьсящороку у день проголошення Акту об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. "Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна - в одну велику Україну. Збулися мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка" - так було написано в Акті злуки.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році.

В бібліотеці до цієї події створено книжкову виставку "Від історичної злуки до омріяної злагоди" Книги, представлені на виставці, вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу подію в історії України, діяльність Української Центральної Ради та біографії її діячів.