Голокост - душа розп'ята на хресті

Дата: 26.01.2021 14:43

27 січня у всьому світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Жертвами цієї жахливої трагедії стали близько 6 мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей.

1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію №60/7 "Пам'ять про Голокост", у якій говориться, що "Голокост, який привів до зніщення однієї тритини євреіві незчісленній кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі фанатизм, расизм та упередження...." Саме цей документ оголосив Днем пам'яті жертв Голокосту 27 січня, бо того дня, у 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.

З нагоди вшанування жертв Голокосту в бібліотеці оформлена книжкова виставка "Голокост - шрам на серці людства". На виставці до уваги відвідувачів представлені історична література, художні твори, статті з періодичних видань