Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

ДЕТІНІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Дата: 28.01.2021 14:33
Кількість переглядів: 1180

Фото без опису

Одним із пріоритетних напрямків роботи Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України є питання детінізації заробітної плати та легальна зайнятість населення. 
“Тіньова“ зайнятість послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.
Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду.
У страховий стаж враховуються лише ті періоди роботи, у яких проводилось нарахування та, за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати в сумі не меншій мінімального страхового внеску, що і визначено статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
 Наголошуємо, що мінімальний розмір заробітної плати з 01.01.2021 складає 6000 грн., розмір мінімального страхового внеску, відповідно становить 1320 грн.
(6000 грн х 22% = 1320 грн).
Тобто щомісячний платіж повинен становити не менше мінімального розміру – 1320 грн.
Чимало роботодавців, особливо фізичні особи-підприємці, ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути “податкових та пенсійних витрат” виплачують працівникам заробітну плату у “конвертах”.
А відтак, якщо працівник отримує заробітну плату у “конверті” без сплати страхових внесків, то такі періоди не зараховуються до страхового стажу працівника, та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
   Пам’ятайте, лише легально оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним! Обирайте легальну зайнятість!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано