Як не потрапити в сучасне рабство !!!

Дата: 01.02.2021 10:43

Щороку до інших держав на роботу ви­їжджають сотні тисяч українців, але тільки одиниці працевлаштовуються через офіційних посередників та працюють легально і не потрапляють в тенета «торгівців людьми».

Зважуючись на нелегальну трудову міграцію, люди дуже часто працюють без жодних соціальних гарантій, належних побутових умов, отримують занижену платню, що має негативний вплив на людину та суспільство.

Наслідками цього явища є зруйнування суспільної моралі, формування моральної деградації та відчуженості особистості, втрата родинних зв’язків, небезпечне «звикання» громадської свідомості до негативного явища, поширення депресивних синдромів та суїцидальних тенденцій, зростання агресивності та жорстокості, поширення венеричних захворювань.

Якщо Вас зацікавило працевлаштування за кордоном:

1.  З’ясуйте, чи має фірма - посередник ліцензію на такий вид діяльності як „посередництво в працевлаштуванні за кордоном”, на веб-сторінці Державної служби зайнятості;

2.  Ознайомтеся з такими документами як:

– копія документу про державну реєстрацію;

– оригінал ліцензії;

– інформація про повне найменування посередника (його адреса, номера телефонів, імена й по батькові керівників (власників);

3. Уважно читайте трудовий договір (контракт)  - він має бути складений зрозумілою для Вас мовою та містити повну інформацію про умови Вашого працевлаштування;

4. Повідомте своїх родичів та близьких про деталі поїздки, залишіть їм детальну інформацію про закордонного роботодавця, місце Вашого перебування, а також копії документів, оригінали яких Ви берете з собою;

5. Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України у країні, до якої ви збираєтесь.

Заздалегідь подбайте про свою безпеку під час працевлаштування !!!