ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПЕРЕПЛАТ ПЕНСІЙ

Дата: 17.02.2021 08:58

Переплата пенсії — це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством.

Переплати пенсії можуть виявлятись як спеціалістами органів Пенсійного фонду, так і іншими перевіряючими органами.

Основні причини їх виникнення пов'язані з:

Неповідомленням пенсіонером про вступ на роботу;

Отриманням пенсії після припинення її виплати;

Наданням фіктивних документів.

Відповідно до статті 50 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

У разі виникнення переплати спеціаліст органу Пенсійного фонду надсилає пенсіонеру за адресою, зазначеною в пенсійній справі, лист з рішенням про утримання переплати, в якому зазначаються причина, сума, період виникнення переплати пенсії та умови її погашення.