18 травня День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2021 09:14

18 травня - 77 річниця депортації кримських татар. Упродрвж 18-21 травня 1944 року було депортовано 191044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу - від півничного Приуралля до республік Середньої Азії.Право на повернення до історичної батьківщини кримські татари отримали лише у 1989 році, коли Верховна Рада СРСР офіційно засудила депортацію і визнала її незаконною та злочинною.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

В бібліотеці організована книжкова виставка "Вкрадений Крим. Історія депортації". Матеріали, придставлені на виставці, ілюструють історію Криму, долю його мешканців, висвітлюють події 2014 року.

Бібліотека запрошує на перегляд виставки увіх, кому цікава історія Криму, хто не байдужий до долі кримських татар та його сучасного життя і проблем.