28 червня – День Конституції України

Дата: 29.06.2021 09:59

День Конституції України – одне із найголовніших свят нашої держави. Вона є основним законом держави й має найвищу юридичну силу.

28 червня 1996 року о 9:18 ранку Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію, як Основний Закон і гарантію прав та свобод громадян. Цій події передувала напружена ніч, впродовж якої депутати не виходили із сесійної зали. «Є Конституція!», – оголосив, нарешті, голова ВРУ того часу, Олександр Мороз.

Цей момент став історичним, оскільки започаткував новий етап в політичному та суспільному житті нашої держави. Перед тим, як прийняти Конституцію, уряд України працював 5 років: проводилися дискусії, слухання, консультації та дебати. Нарешті, рішенням 315 голосів, Основний Закон України було таки ухвалено депутатами!

Конституція є базою української держави, його міцним фундаментом для побудови спільноти і визначення основних векторів розвитку. У Конституції прописано, що країна існує для людей, але не навпаки.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)