Щодо правил поведынки на льоду...

Дата: 18.01.2022 08:29

Зима асоціюється у людей зі снігом, катанням на ковзанках, риболовлею на льоду. І саме крижана річка є найбільшою спокусою і найбільшою небезпекою для любителів прогулянок по змерзлій річці та для рибалок. Сьогодні мороз, а завтра вже плюсова температура. Водойми тільки-но покриються кригою, як теплішає і лід починає танути.

Кожного дня до Служби порятунку “101” надходять повідомлення про надзвичайні  події на льоду. Покровське районне управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області області постійно наполегливо попереджає населення про страшну небезпеку, яку приховують в собі водойми взимку. Під час проведення рейдів на водних об’єктах з метою попередження трагічних випадків, рятувальники спілкувалися з рибалками і їх дуже занепокоїло те, що ті зовсім не відчувають страху.  Ці “безстрашні” не уявляють життя без свого хобі та не звертають увагу на застереження рятувальників. Люди не вірять в небезпеку, доки вона не торкнеться їх самих! Працівники ДСНС наголошують: життя в кожного всього лише одне! Цінуйте його! Крім того, звертаємось до батьків: поясніть дітям, як трагічно іноді закінчуються прогулянки по замерзлій річці! Не пускайте  своїх чад на лід!

Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:

• не пробивайте поруч багато лунок;
  • не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • не пробивайте лунки на переправах;
  • не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
  • завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
  • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

На прикінці бесіди співробітники Служби порятунку надали інформаційні листівки з правилами поведінки на льоду.