Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Дата: 28.01.2022 11:07

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Цій пам'ятній даті присвячена книжкова виставка "Горить свіча, і пламя полум'ям тремтить", яка оформлена в бібліотеці.

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію №60/7, у якій говориться, що "Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження...". Саме цей документ оголосив Днем пам'яті жертв Голокосту 27 січня. Саме у цей день 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табор став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Офіційно визнано, що до 6 мільонів євреїв було вбито протягом 1933-1945 років, з них від 2,2 до 2,5 мільона - на теріторії колишнього Радянського Союзу.

Щоб такі трагедії не повторювалися більше у світі, треба знати і пам'ятати історію.