Національні символи держави

Дата: 28.01.2022 11:27

Національні символи в усі часи були відображенням духу нації, його своєрідним генетичним кодом. Прапор незалежної України має давню історію. Синьо-жовте поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських корогвах, прапорах, клейнодах ще з часів Козаччини. Жовто-блакитний прапор був державним символом Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову "Про Державний прапор України". Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці та достатку.

З нагоди 30-ти річчя від прийняття постанови "Про Державний прапор України" в юіюліотеці оформлена книжкова виставка "Символи державності та єдності нації", на якій представлені книги та публікації в періодичних виданнях про Державний прапор нашої країни.