Пам'ятний знак «Загиблим воїнам АТО» в с.Золотий Колодязь

Дата: 18.02.2022 14:46

Пам'ятний знак «Загиблим воїнам АТО» встановлено 23 травня 2016 року. Напад бойовиків на блокпост  відбувся 23 травня 2014 року поблизу села Золотий Колодязь Покровського (колишнього Добропільського)  району біля траси Добропілля-Краматорськ.

Пам'ятний знак встановлено за ініціативи волонтера Стрепоченка Миколи Борисовича воїнам:

1. Старшому солдату, заступнику командира бойової машини-навіднику-оператору  93-ої  окремої механізованої бригади Абросімову Андрію Вікторовичу 28.07.1992 р.н. уродженцю міста Павлоград Дніпропетровської області. Андрій загинув від кулі снайпера під час нападу бойовиків на блокпост. У воїна залишилися батьки (був єдиним сином у родині).

Указом Президента України № 543/2014р. від 20 червня 2014 р. «за особисту мужність і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності україни, вірність військовій присязі" нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

1. Старшому сержанту, кулеметнику 93-ої окремої механізованої бригади Дерилу Андрію Борисовичу  22.10. 1977 р.н. уродженцю  села Воскресенівка Новомосковського району Дніпропетровської області. Під час нападу сепаратистів на блокпост старший сержант Дерило відкрив вогонь у відповідь, даючи своїм побратимам час перегрупуватися та розпочати контратаку. У ході бою він отримав два поранення, незважаючи на них продовжував вести бій, поки знепритомнів від ран. Переніс чотири операції, але це не допомогло  і 9 червня 2014 року Андрій помер у Київському госпіталі. У воїна залишилися дружина та двоє дітей. Указом Президента України № 599/ 2014 від 19 липня 2014 року «за особисту мужність і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
  2. Старшому солдату, механіку-водію Сітяєву  Юрію Миколайовичу 03.02. 1977 р.н. уродженцю міста Донецька. Мешкав у Кобеляках Полтавської області. У квітні 2014 року Юрій добровільно пішов захищати Схід України служив у складі 93-ї окремої механізованої бригади механіком – водієм. 23 травня 2014 року обірвалося життя 37 річного Юрія Сітяєва від кулі ворожого снайпера під час захисту блокпосту. Без батька залишилася донька. Указом Президента України № 599/ 2014 від 19 липня 2014 року «за особисту мужність і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Рішенням  Полтавської обласної ради нагороджений відзнакою «За вірність нороду України» І ступеня (посмертно).

Рішення сорокової сесії районної ради шостого скликання від 08.09.2015 № 17  присвоєно звання «Почесний громадянин Кобеляцького району» (посмертно).

Інформаційний матеріал підготувала

секретар сільської ради                                                  Тетяна СИДОРЕНКО