Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

#Донеччани_державотворці

Дата: 15.07.2022 14:38
Кількість переглядів: 139

Фото без опису

28 липня 2022 року в Україні вперше буде відзначатися День Української Державності. Це державне свято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423/2021 (https://www.president.gov.ua/documents/4232021-39917) та має відзначатися щорічно в День Хрещення Київської Руси-України.

Отже, витоки нового державного свята сягають глибини століть. 28 липня християнські церкви східного обряду вшановують пам’ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого. Наприкінці Х ст. князь Володимир Святославович запровадив християнство у Київській Русі-Україні на державному рівні (988).

Фото без опису

За висновком сучасного українського історика О. Бойка християнство стало надійним ґрунтом для створення могутньої централізованої Київської держави. Адміністративна та релігійна реформи, які провів князь Володимир Святославович, зламали сепаратизм племінних князів. Християнське єдинобожжя стало ідеологічним підґрунтям утвердження влади верховного правителя – великого князя київського («один Бог на небі - один володар на землі»).

Запровадження християнства в якості державної релігії Київської Русі-України сприяло зростанню міжнародного авторитету держави, відкрило шлях до її визнання європейською християнською спільнотою. Численні шлюбні угоди династії Рюриковичів, що правила тоді нашими землями, свідчать про тісні контакти з Візантією, Німеччиною, Францією, Польщею, Швецією та іншими європейськими державами. Першим із них був шлюб, укладений між князем Володимиром Великим та сестрою візантійських імператорів Анною (987). Обставини укладання цього шлюбу, зокрема похід на Корсунь (Херсонес) - візантійське місто у Криму, говорять про те, що запровадження християнської віри не стало основою ідеологічної та політичної залежності Русі-України від Візантійської імперії. Відносини між двома державами будувалися на принципі рівноправності.

Під впливом християнства поступово відбулася докорінна зміна світогляду підданих князя Володимира Великого – мешканців Київської держави. Християнське етичне вчення про справедливу розплату в потойбічному світі за гріхи, зокрема за зло, завдане іншій людині, пом’якшило стосунки між людьми. У тогочасному суспільстві поліпшилося ставлення до бідних, особливо до рабів (холопів). Друга велика Заповідь любові навчала наших пращурів любити свого ближнього, як самого себе. А євангельська притча про доброго самарянина спонукала вважати ближніми всіх людей.

Християнська віра заклала якісно нові підвалини в культурній сфері Київської Русі-України. Вона сприяла розвитку писемності, літератури, архітектури та мистецтва. На жаль, під час монгольської навали (1240) була зруйнована Десятинна церква - пам’ятка кам’яної архітектури, збудована за часи правління князем Володимиром Святославовичем. Але окрасою української землі залишаються храми його синів – Спасо-Преображенський собор у Чернігові, зведений за наказом Мстислава Красного, і Софійський собор у Києві Ярослава Мудрого.

Фото без опису

До Дня Української Державності Донецька обласна державна адміністрація започаткувала проєкт #Донеччани_державотворці . У межах вказаного проєкту наступного дня ми розповімо про правнука князя Володимира Святославича – князя Володимира Мономаха, який сміливо боровся з кочовиками-половцями, що тоді населяли землі Донеччини.

#Донеччани_державотворці


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано