ЩОДО ВИДАЧІ КАЛІЮ ЙОДИД МЕШКАНЦЯМ ШАХІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата: 12.12.2022 11:53

Адміністрація КНП «ЦПМСД Шахівської сільської ради" повідомляє, що проводиться видача препарату калію йодид. Отримати препарат можна звернувшись до свого сімейного лікаря.

Як і коли приймати  йодид калію ?

Не всім потрібні ці пігулки, адже вони можуть як врятувати, так і нашкодити. Йодидну профілактику проводять, лише  якщо отримали офіційну  вказівку від органів влади чи ДСНС. Для цього приймається одноразово йодид калію в таблетованій формі в  такому дозуванні

1. Діти від одного місяця до трьох років — 32 мг (1/4 таблетки),

2. Діти від  3 років до 12 років — 62,5 мг ( 1/2 таблетки),

3.  Діти від 12 років та дорослі віком до 40 років  - 125 мг.

4. Людям віком понад 40 років — за винятком вагітних жінок або тих, які продовжують грудне вигодовування — ПРИЙМАТИ калію йодид НЕ ПОТРІБНО (в такому віці щитоподібна залоза не накопичує радіоактивний йод, отже  прийом йодиду калію може завдати більше шкоди, ніж принести користі).

Крім того, профілактика йодом має винятки: це алергія на такі препарати, більшість хвороб щитоподібної залози, деякі види дерматиту та васкуліту.

Чому використовують саме йодид калію?

Коли відбувається викид радіації, у повітря потрапляє радіоактивний йод, який має згубний вплив на щитоподібну залозу.Саме йодид калію (а не будь-які інші препарати, що містять йод) блокує щитоподібну залозу і перешкоджає накопиченню радіоактивного йоду в організмі людини.

Оптимальний ефект препарат має при прийомі не раніше, ніж приблизно за шість годин (щонайменше за три години) до того, як радіоактивна хмара сягне території.

- Йодид калію залишається ефективним і одночасно з надходженням хмари, а також протягом шести-восьми годин після.

- Через 14 годин після зараження радіоактивним йодом ефективність йодної профілактики зменшується до 50%.

- Через 24 години йодна профілактика неефективна і навпаки  може зашкодити вашому організму.

Крім того, профілактика йодом має винятки: це захворювання щитоподібної залози,зокрема  гіпертирреоз різної природи в анамнезі, підвищена чутливість до йоду, дерматит Дюринга, геморагічний діатез, кропивянка,туберкульоз легень, нефрит,нефроз,піодермія.

Будьте здорові!heart