Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Які злочини скоює Росія в Україні?

Дата: 14.02.2023 13:19
Кількість переглядів: 347

Фото без опису

Що більше злодіянь російських окупантів в Україні та їхніх мотивів із перехоплених розмов і документів стають публічними, тим частіше в інформаційному просторі звучить слово «геноцид».

Воєнні злочини РФ в Україні визнали геноцидом парламенти Латвії та Естонії.

Британський прем’єр-міністр Боріс Джонсон під час свого візиту до України сказав: «Те, що ми побачили з того, що Путін зробив в Україні, недалеке від геноциду».
Схожу оцінку дав президент США Джо Байден: «Я назвав це геноцидом, тому що стає все зрозуміліше, що Путін намагається знищити навіть ідею бути українцем».

Верховна Рада України виступила із заявою, в якій закликала міжнародні інституції, іноземні уряди та парламенти визнати дії Росії в Україні геноцидом Українського народу.

Усе зазначене вище – це політичні оцінки, які безумовно важливі. Але щоб злочини Росії в Україні були визнані геноцидом відповідно до міжнародного права – потрібне рішення суду. В ідеалі – Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Хоча такий судовий процес може спершу відбутися і в Україні, як це було в 2010 році, коли київський Апеляційний суд ухвалив рішення, яким визнав керівництво СРСР винним в організації геноциду щодо українців у 1932-1933 роках. Ознак геноциду в діях сучасних російських окупантів достатньо, щоб розпочати відповідне провадження.

Чому юридичні процедури важливі?

Рішення суду, особливо міжнародної інстанції, буде вагомим аргументом для ширшого визнання дій Росії геноцидом українців на політичному рівні по всьому світу. Крім того, так Україна діятиме у протилежний спосіб тому, як чинить зараз політична верхівка РФ, яка намагається розмити і знецінити саме поняття геноциду, використовуючи його в політичних цілях за кожної зручної нагоди, наприклад, звинувачуючи Україну в геноциді жителів Донбасу.

Які злочини вважаються геноцидом відповідно до міжнародного права, ми розповідали в одному з попередніх матеріалів.

Злочин геноциду – один із кількох міжнародно-правових злочинів, але не єдиний. До таких найтяжчих з точки зору міжнародного права злочинів також належать злочин агресії, воєнні злочини та злочини проти людства. Розповідаємо, в чому між ними різниця.

Більше інформації за посиланням тут.

Джерело : Український інститут національної пам'яті


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано