Методи профілактики COVID-19

Дата: 28.03.2023 13:41

ЩО ТАКЕ НОВИЙ КОРОНАВІРУС?

Коронавіруси – це велика родина вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. Новий коронавірус – це новий штам, раніше не ідентифікований у людей. COVID-19 – це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-CoV-2).

Як вберегтись від COVID-19?

Було розроблено вакцини для профілактики захворювання на COVID-19.

Вакцина – це препарат, що допомагає організму людини виробляти імунітет до захворювання, таким чином, після вакцинації людина може стикатися з вірусом і навіть не хворіти.

Вакцинація є важливою не лише тому, що захищає вакциновану людину, але й попереджує інфікування оточуючих, наприклад, членів сім’ї, сусідів, однокласників та інших членів ваших громад.

Вакцинація є важливою:

захищає вакциновану людину

попереджує інфікування оточуючих

запобігає важкому перебігу захворювання

знижує рівень захворюваності

запобігає поширенню вірусу серед населення

забезпечує легкий перебіг захворювання

99% амбулаторне лікування

Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19?

Так. Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно. Хоча в людей, котрі одужують від COVID-19, може виробитися природний імунітет до вірусу, поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист.

Чи впливають вакцини проти COVID-19 на репродуктивну здатність (здатність мати дітей)?

Ні, не впливають. Можливо, ви бачили помилкові твердження в соціальних мережах, але немає жодних доказів того, що будь-яка вакцина, включаючи вакцини проти COVID-19, може вплинути на жіночу або чоловічу фертильність. Якщо ви зараз плануєте вагітність, вам не потрібно їй запобігати після отримання вакцини проти COVID-19.

Вакцинуйтеся і залишайтеся здоровими!

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»