23 травня – День Героїв

Дата: 24.05.2023 14:17

23 травня в Україні відзначають День Героїв або Свято Героїв — свято пам’яті борців за волю України.

День Героїв – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.

Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав:

• руських дружин великого князя Святослава і короля Данила
  • козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського
  • Української Галицької Армії Мирона Тарнавського
  • Січових стрільців Дмитра Вітовського
  • Армії Української Народної” Республіки Симона Петлюри
  • Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери
  • Української Повстанської Армії
  • членів визвольного руху шестидесятників
  • активістів Небесної сотні
  • воїнів АТО

З метою вшанування мужності та героїзму захисників держави різних часів та епох, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги й турботи про учасників збройної боротьби за волю України,  утвердження української національної та громадянської ідентичності на основі суспільно-державних (національних) цінностей України до Дня Героїв  у Шахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів були проведені  виховні години «Герої живуть серед нас»,  години  спілкування "Герої нескореної країни", “Обличчя України в долонях її синів”, години  мужності та героїзму "Герої сьогодення..."