Сказ – це смертельно небезпечна інфекційна хвороба тварин і людей.

Дата: 02.10.2023 11:23

Сказ – це смертельно небезпечна інфекційна хвороба тварин і людей.

1. Ознаки сказу тварин: головною ознакою захворювання на сказ тварини є зміна її поведінки: збудження, агресія, надмірна слинотеча, блювота, прояви виснаження, тварина дивно стрибає, здригається у судомах. Дикі звірі втрачають обережність та можуть і вдень, і вночі з’являтися у населених пунктах, нападають на людей і тварин.
  2. Як людина може заразитися сказом?
  3. Людина може заразитися сказом від інфікованих диких та  свійських  тварин через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, контакт зі слизовими оболонками, ослинення хворою твариною.
  4. Інкубаційний період (момент від укусу хворою твариною до появи клінічних симптомів) триває від  1 тижня до року частіше становить 2-3 місяця.
  5. Ознаки захворювання у людей: тягучі болі, поколювання, пощипування чи печіння у ділянці укусу, хоч рана давно загоїлася, підвищення температури тіла, головний біль, неспокій, безсоння (такий стан триває 1-3 дні). Потім виникає водобоязнь, параліч м’язів, кома, зупинка роботи серця, дихання. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається смертельне запалення головного і спинного мозку,  що у більшості випадків закінчується смертю.
  1. Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала  тварина?
    • негайно промити рану мильною водою;
    • продезінфікувати рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду;
    • обов’язково зверніться  до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити!

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»