Що треба знати про  гепатит А та заходи його профілактики

Дата: 17.11.2023 12:33

Гепатит А – це гостре інфекційне захворювання печінки, яке викликається вірусом. Джерелом інфекції є людина. Шлях передачі – фекально-оральний.

В першу чергу основним фактором передачі інфекції є питна вода, а також харчові продукти та овочі.

Вірусний гепатит А – сезонне захворювання, збільшення випадків реєструється у осіннє-зимовий період.

Вірус гепатиту стійкий до зовнішнього середовища. При кімнатній температурі він може зберігатись до двох тижнів, а при температурі 40С до кількох місяців. При кипяиінні вірус гине за 5 хвилин, ультрафіолетове опромінювання вбиває вірус за 1 хвилину.

Вірус знаходиться у крові, фекаліях та слині хворих.

Частіше хворіють діти у віці від 5 до 15 років, інкубаційний період триває від 15-ти до 50-ти днів.

Починається захворювання з підвищення температури тіла, темніє сеча, жовтіють очі, блювота, біль у череві.

Щоб запобігти захворюванню необхідно:

• вживати доброякісну питну воду, не використовувати воду із сумлінних джерел;
  • не вживати продукти харчування, придбаних у невстановлених місцях торгівлі (стихійних ринках);
  • ретельно мити перед вживанням овочі, але не водою з відкритих водоймищ;
  • дотримуватись правил особистої гігієни.

Держпродспоживслужба, Покровський район