Дата: 22.11.2023 08:09

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці вчергове нагадує про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ, – молодь до 35 років. 60% постраждалих від торгівлі людьми, які звернулися по допомогу до МОМ  – чоловіки, понад 80% постраждалих мають вищу або технічну освіту. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83.

Звертаємо Вашу увагу, що трудова експлуатація – одна з форм торгівлі людьми тому шукаючи роботу, дотримуйтеся важливих правил:

• Нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • Майте електронні копії  документів, надішліть їх родичам;
  • Не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами
  • Не сідайте в транспорт до  незнайомців. У крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надійшліть знайомим;
  • Регулярно інформуйте  близьких про ваше  місцеперебування
  • Шукайте роботу й житло  через надійні джерела;
  • Погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним

зрозумілою вам мовою;

• У підозрілих ситуаціях  звертайтеся до поліції.

Відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, можна отримати на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.