Як захистити себе від підступного вірусу?

Дата: 01.02.2024 12:57

Що треба знати здоровим про профілактику коронавірусу COVID-19, щоб не захворіти

• Тримати дистанцію в прямому розумінні. Хоча б 1 метр між людьми, особливо якщо людина кашляє або чхає (бажано віддалитися до 3-х метрів).
  • Мити руки треба часто і з милом - це правда, з водою змиваються збудники. Вірус виживає тільки на руках від 5 до 10 хвилин.
  • Протирати спиртовими серветками руки або обробляти антисептиком для рук при знаходженні на вулиці. Це теж правда, спирт і антисептики вбивають віруси.
  • Не можна торкатися руками до слизових очей, носа, рота на вулиці, через які коронавірус швидко проникає в організм, а «не миті» руки сприяють зараженню.
  • Часто полощіть горло, мінімум 3 рази (500 мл теплої води+ 1 чайна ложка солі+ 1 чайна ложка соди, пару крапель йоду), щоб усунути або знизити вплив коронавірусу поки він знаходиться на слизовій в горлі (перед тим, як потрапити в легені).

Профілактика коронавірусної інфекції COVID-19 це також:

• Щогодини очищуйте поверхні, де працюєте і пристрої, до яких торкаєтеся, особливо на роботі.
  • Одноразова або марлева багаторазова медична маска - треба носити і часто міняти, особливо де багато людей.

Це знижує ризик зараження. Нагадуємо коронавірус передається при кашлі, чханні, тобто повітряно-крапельним шляхом.

Яка ще профілактика коронавірусної інфекції

• Кожен з нас повинен знати, що треба стежити за тим, щоб ротова порожнина і особливо горло були постійно вологими, а не сухими.
  • Треба робити кілька ковтків теплої води кожні 15-20 хвилин.
    ЧОМУ? Коли коронавірус потрапляє в рот, питна тепла вода або інші рідини (чай, кава) вимивають його, і потрапляючи через стравохід в шлунок, вірус вб'ють КИСЛОТИ, які є в нашому шлунку.
    Якщо не пити достатньо води, або пити її нерегулярно, коронавірус може проникнути у ваші дихальні шляхи і потрапити в легені.

Хвороб – безліч, а здоров’я одне. Тож бережіть себе, своїх рідних та близьких!

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»